Sosyal Medyada İdris Koç

 

 

Hakkımda
1980 yılında İstanbul Pendik’te doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimi Pendik’te tamamladım. Üniversiteyi Bolu İzzet Baysal'da okudum. İlk iş hayatıma Pendik gazetesinin reklam departmanında başladım. Aynı gazetede bir dönem muhabirlik yaptıktan sonra görevime köşe yazarı olarak devam ettim.

 

2003 yılında dönemin Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın daveti ile Ankara’da Ulaştırma Bakanlığında çalışmaya başladım. 2005 yılında istifa ederek, ticarete atıldım.

Kurmuş olduğum reklam ajansı ile 2009 yılına kadar müşterilerime hizmet verdim.

2009 yılında ajansımı kapatarak askerlik görevimi ifa ettim.

 

2010 yılında güvenlik şirketlerinde satış direktörü olarak çalışmaya başladım.

2013 yılında Aktim Grubu, 2014 yılında Aktim Güvenlik Şirketlerini kurdum.

Halen, bu şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktayım.

Yayınlanmış olan çok sayıda makale ve köşe yazılarım vardır.

 

Çocukluk ve gençlik dönemimde, lisanslı olarak Pendik Spor, Kartal Spor, Bolu Spor, Erzincan Spor ve Fenerbahçe'de futbol oynadım.

Gezmeyi, yeni yerler, insanlar ve kültürlerle tanışmayı severim. Türkiye'yi Batısından Doğusuna gezdim gördüm. Avrupa dahil birçok ülkeye kültürel amaçlı seyahatlerim oldu.

 

Hayatımda önem teşkil eden şeylerden biri de kitap okumaktır. Sevdiğim yazarlar arasında Cemil Meriç, Ahmet Hamdi Tanpınar, Turgut Özakman, Murat Menteş, Nihal Atsız, Oğuz Atay, Peyami Safa, Yaşar Kemal, Vedat Türkali, Dostoyevski, Balzac, Kafka, Paulo Coelho, Herman Hesse ve Ernest Hemingway sevdiğim yazarlar arasındadır.

 

Sinemaya, tiyatroya ve diğer tüm sanatsal etkinliklere ilgi duyarım.

 

İnsanlarla pozitif ilişkiler kurmak ve geliştirmek, doğayla ve tüm canlılarla barışık yaşamak hayat felsefemde önemli bir yer tutar.

 

Evli ve 1 erkek çocuk babasıyım.

İngilizce bilmekteyim.

 

 

 

İdris KOÇ 

Aktim Grup Yönetim Kurulu Başkanı

Güvenlik Uzmanı